یادگیری ماشین (machine learning)

یادگیری ماشین

یادگیری ماشین یا به اصطلاح ماشین لرنینگ


machine learning چیست؟

یادگیری ماشین (ml) مطالعه الگوریتم‌های کامپیوتری است که به طور خودکار از طریق تجربه بهبود می‌یابند. ماشین لرنینگ یک زیرمجموعه از هوش مصنوعی است. الگوریتم‌های یادگیری ماشین یک مدل ریاضی براساس داده‌های نمونه, موسوم به ” داده‌های آموزشی “, برای پیش‌بینی یا تصمیم‌گیری بدون برنامه‌ریزی صریح برای انجام این کار, می‌سازند.

الگوریتم‌های یادگیری ماشینی در طیف گسترده‌ای از کاربردها مانند فیلترینگ ایمیل و دید کامپیوتری استفاده می‌شوند, که در آن توسعه الگوریتم‌های متداول برای انجام کاره‌ای مورد نیاز دشوار یا غیرعملی است.

ماشین لرنینگ ارتباط نزدیکی با آمار محاسباتی دارد که بر روی پیش‌بینی استفاده از کامپیوتر متمرکز است. مطالعه بهینه‌سازی ریاضی روش‌ها، نظریه و حوزه‌های کاربردی را به حوزه یادگیری ماشین ارایه می‌دهد. استخراج داده یکی از زمینه‌های مرتبط با مطالعه، تمرکز بر تجزیه و تحلیل داده‌های اکتشافی از طریق یادگیری بدون نظارت است. در کاربردهای خود در مشکلات کسب‌وکار، یادگیری ماشین نیز به تجزیه و تحلیل پیش‌بینی منسوب است.

یادگیری ماشینی علم عملی شدن رایانه ها بدون برنامه ریزی صریح است. در دهه گذشته ، یادگیری ماشینی به ما اتومبیل های رانندگی ، تشخیص گفتار عملی ، جستجوی وب مؤثر و درک بسیار بهتر از ژنوم انسان کمک کرده است.

یادگیری ماشین امروز بسیار گسترده است که احتمالاً بدون اطلاع از آن ، روزانه ده ها بار از آن استفاده می کنید. بسیاری از محققان همچنین فکر می کنند این بهترین راه برای پیشرفت به سمت هوش مصنوعی در سطح انسان است.

تکامل یادگیری ماشین

محققان علاقمند به هوش مصنوعی می‌خواهند ببینند که آیا کامپیوترها می‌توانند از داده‌ها یاد بگیرند یا خیر. جنبه تکرار یادگیری ماشین مهم است زیرا وقتی مدل‌ها در معرض داده‌های جدید قرار می‌گیرند، قادر به سازگاری مستقل هستند. آن‌ها از محاسبات قبلی برای تولید تصمیمات و نتایج قابل‌اعتماد و قابل تکرار یاد می‌گیرند. این یک علم جدید نیست – بلکه علمی است که شتاب تازه ای کسب کرده است.

در حالی که بسیاری از الگوریتم های ماشین لرنینگ مدت طولانی است که وجود دارد ، توانایی اعمال خودکار محاسبات پیچیده ریاضی بر روی داده های بزرگ – بارها و بارها ، سریعتر و سریعتر – یک پیشرفت تازه است. در اینجا چند نمونه گسترده از برنامه های کاربردی یادگیری ماشین که ممکن است با آنها آشنا شوید وجود دارد:

  • پیشنهادات آنلاین توصیه هایی مانند آمازون و نتفلیکس- برنامه های ماشین لرنینگ برای زندگی روزمره.
  • دانستن اینکه مشتریان در توییتر درباره شما چه می گویند- ماشین لرنینگ همراه با ایجاد قانون زبانی.
  • تشخیص تقلب- یکی از کاربردهای بارز و مهم در دنیای امروز ما است.

بلاگ

machine learningیادگیری ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *