اینترنت اشیاء (IOT) چیست؟


اینترنت اشیا, یا IOT, به میلیاردها دستگاه فیزیکی در سراسر جهان اشاره دارد که در حال حاضر به اینترنت متصل هستند, همه داده‌ها جمع‌آوری و به اشتراک گذاشته می‌شوند.

به لطف ورود تراشه های رایانه ای بسیار ارزان و فراوانی شبکه های بی سیم ، امکان تبدیل هر چیزی ، از چیزی به اندازه قرص به چیزی به اندازه هواپیما ، به بخشی از IoT تبدیل شده است.

اتصال همه این اشیا مختلف و اضافه کردن حسگرها به آن‌ها یک سطح از هوش دیجیتال را به دستگاه‌هایی اضافه می‌کند که در غیر این صورت گنگ خواهند بود و قادر به برقراری ارتباط با داده‌های بلادرنگ بدون دخالت انسان هستند. اینترنت اشیا, بافت دنیای اطراف ما را دقیق‌تر و پاسخگوتر می‌سازد و دنیای دیجیتال و فیزیکی را درهم می‌آمیزد.

یک مثال از اینترنت اشیا

تقریباً هر شی فیزیکی می‌تواند به دستگاه IoT تبدیل شود اگر بتواند به اینترنت متصل باشد تا کنترل شود یا اطلاعات را منتقل کند.

یک لامپ کم نور که می تواند با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند روشن شود یک دستگاه IoT است ، همانطور که یک سنسور حرکت یا یک ترموستات هوشمند در دفتر شما یا یک چراغ خیابان متصل است.

یک دستگاه iot می‌تواند به اندازه یک اسباب‌بازی کودک و یا به اندازه یک کامیون حمل بار باشد. برخی اشیا بزرگ‌تر ممکن است خود را با بسیاری از قطعات کوچک‌تر اینترنت مانند یک موتور جت پر کنند که در حال حاضر پر از هزاران حسگر است که جمع‌آوری و ارسال داده‌ها را برای اطمینان از عملکرد موثر آن پر می‌کنند. در مقیاس بزرگ‌تر, پروژه‌های شهرهای هوشمند تمام مناطق را با سنسورها پر می‌کنند تا به ما در درک و کنترل محیط کمک کنند.

بلاگ

IoTاینترنت اشیاء

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!